Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin Lazer epilasyon kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Lazer epilasyon, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

  • - Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar.
  • - Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir.
  • - Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar.
  • - Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir,hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar.
  • - Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir.
  • - Hızlı bir yöntemdir 4-5 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
  • - Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur.
  • - Batık kılların ve kıl dönmelerinin en öenemli tedavi yöntemidir.
  • - Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mıdır?

Ortalama iki ay ara ile 5-6 seans gerekmektedir bu, 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kılların siyah, kalın olduğu, cilt renginin açık olduğu kimselerde başarı oranı yükselmektedir. Lazer uygulamasına başlamadan önce, gerek görüldüğü taktirde Dermatolog doktor tarafından hasta muayene edilmekte, hormon bozukluğu var mı varsa gerekli testler değerlendirildikten sonra hasta işleme alınmaktadır. Kullandığı ilaçlar sorulmakta, hastanın allerjisi olduğu maddeler sorulmaktadır.

İstanbul lazer epilasyon yapan bir çok güzellik merkezi bulunmaktadır. Ancak sağlık bakanlığı tarafından onaylanmayan bu uygulamalar, tespiti halinde merkez cezalandırılacağı için lazer epilasyon tedaviniz yarım kalabilir. Bu sebeple lazer epilasyon istanbul güzellik merkezlerinde değil de sağlık bakanlığının onay verdiği tıp merkezlerinde hekim gözetiminde yapılmalıdır.

Ara