Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ NEDİR?

Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık steril iğnelerle yapılan mikro pigment uygulamasıdır.Kullanılan malzemeler tek kullanımlık olduğundan sağlık açısından güvenlidir.uygulanan ürünler bitki özlüdür, yüz bölgesi için özel yapılmış ve alerjik reaksiyona sebep olmaz.Bu ürünler herhangi bir katkı maddesi yada koku maddeleri içermezler.Kalıcı makyaj işlemi dövme gibi değildir.Dövme ve kalıcı makyaj arasındaki fark cillte kalıcılık süresidir.Kullanılan ürünler bitkisel olduğu için, ciltten zaman geçtikçe silinir.kalıcı makyajın süresi genel olarak 2-5 yıl arasındadır.

Fakat bu süre kişilerin yaşına,cilt yapısına ve yaşadıkları çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.
Cilt yenilendikçe derinin alt tabakasındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu yüzden belli aralıklarla rötuş yapılması gereklidir.Açık renkli cilt tipleri esmer ciltlere oranla daha hızlı yenilenir. Bunun sonucu olarak kalıcılık süresi biraz daha kısalmaktadır.Bu açıdan esmer ciltler biraz daha şanslıdır.Yaş ilerledikçe de cildin yenilenmesi yavaşlamaya başladığından kalıcı makyaj daha uzun süre kalıcı olur.

Kalıcı Makyaj Yapılırken Acı Olur mu?
Kalıcı makyaj yapılırken bölge Lokal anestezik kremlerle uyuşturularak ağrı hissedilmesi önlenir.Uygulama esnasında çok hafif bir titreşim hissi oluşabilmektedir.

Make An
Appointment

Maecenas euismod auctor pretium. Vestibulum varius sagittis convallis. Morbi nisl orci, eleifend sed metus in

https://umayguzellikmerkezi.com/

Available Appointments on 23 Temmuz 2019

There are no appointment time slots available for this day.