Cilt Bakımı

Uzmanlara göre, cilt bakımı bir lüks değil ve sağlık için şart….

Cilt bakımı, uzmanlara göre keyfi veya lüks değil, sağlık yönünden şarttır….
Özellikle genç kişiler cilt güzelliklerine önem veriyorlar.Fakat bunu yaparken cilt tipini tanımadan ,cildin neye ihtiyacı olduğunu tam bilmeden yanlış ürünler kullanabiliyorlar.Bunun sonucunda aslında cildimize ne kadar çok zarar verdiğimizi farkedemiyoruz.Cildimizdeki problemleri , kusurları makyaj malzemeleri kullanarak kapatacağımızı düşünüyoruz. Aksine gün geçtikçe cildimiz daha kötü bir hal alıyor.

Öyleyse, cildinizi nasıl koruyabilirsiniz ya da cilt bakımı nasıl sağlanmalı?

Cilt bakımı, Estetik açıdan sadece değil, sağlığımız açısından da önemlidir.Cildimizin temizliğine ve bakımına özen gösterirsek, ileri ki yaşlarda oluşacak deformasyonlara ve kırışıklık gibi problemlerin önlenmesi açısından oldukça faydalıdır.Cildimizi yeterince koruyamazsak sigara, stres,UV ışınları, , makyaj, yanlış beslenme ve hava değişimleri gibi etkenler, Olumsuz yönde cildimizi etkiler ve genç yaşlarda olmamıza rağmen solgun,bitkin, yorgun görünmemize sebep oluyor.En önemli sağlık göstergelerinden biride cildimizin;parlaklığı, pürüzsüzlüğü, bebeksi yapısı ve diriliğidir.Bu sebeplerden dolayıda belli aralıklarla cilt bakımı öneriliyor.

CİLT TİPLERİ
Cilt yapısı;kuru, karma ve yağlı olarak üçe ayrılır;
Kuru cilt yapısı;En önemli özellikleri ciltteki kırmızı kabuklar,ciltte oluşan pullanmalar ve buna bağlı kaşıntılar, kırışıklıkların başlaması gibi sorunlar kuru cilt tiplerinin özellikleri arasındadır.Bu cilt tipindeki kşilerin en büyük dezavantajı ciltteki nem oranının az olmasıdır.Bu sebeplede kırışıklıklar meydana gelmektedir.Fakat cildin kırışmasında ki tek sebep bu değil.Çevresel faktörler,hava kirliliği,genetik,sigara, gibi etkenlerinde oldukça önemli etkileri vardır.

Kuru ciltlerde mimiklerin oturması nedeniyle kırışıklıklar daha çabuk olur ve ciltte erken yaşlanma görülmeye başlar.Bu tipte cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir.Bu sebepten dolayıda, ciltteki nem oranının dengede tutulması için cilde uygun maskeler kullanılması gerekmektedir.

Yağlı cilt yapısı;Seboreik (aşırı yağlanma) kişinin yapısına bağlı olarak gözenekler genişler ve siyah noktalar oluşur. Cilt yapılarının oluşumlarında yaşam tarzınız, beslenmeniz, kullandığınız ürünler ve kozmetikler,beslenme gibi önemli faktörler etkili olmaktadır.Kışın ciltte çok kuruluk olduğundan dolayı, cilt tipimize uygun doğru nemlendiriciler kullanarak cildin nem oranını dengelemiş oluruz.Yaz mevsimlerinde cildin nem ihtiyacı azalır.Yaş ilerledikçe cilt kurulaşmaya başlar.Bunun içinde aynı şekilde nemlendirici kullanmaya devam edilmeli ve cildin nem dengesini sağlamalıyız.

Yağlı cilde sahip kişilerin en çok karşılaştığı problemler:Cilt sarkmaları ve Akne;

Yağlı ciltlerde yaş ilerledikçe yüzde genetik yapıya da bağlı olarak sarkmalar meydana gelir,Bu yapıya sahip olan kişilerin en büyük sorunuda akne(sivilce)dir.Bunun sonucunda da siyah noktalar oluşmaktadır.”Akne,sanıldığı gibi ergenlik dönemi geçince bitmez.Bu bir hastalıktır.Akne’den kurtulmanın yolu da düzenli tedaviden geçiyor. Akne sonrası oluşan sıkarlar (lekelerin) ise peeling ile, kremler ve soyma tedavisi gibi birçok seçenekle olumlu sonuçlar alınabiliyor.”

Akne tedavisinde en sık kullanılan maske:karbonat, yoğurt, ve limon karışımı maskesidir.
Evde yapılan doğal maskelerin medical tedavi sonrasında destek tedavi olarak kullanılabir.Fakat bunlar tek olarak istenilen etkiyi yapmayacağı, akne için kullanılan maske; limon, yoğurt, ve karbonat karışımlı maskedir.Fakat herkese iyi gelen maske sizin cildinize iyi geleceği anlamına gelmez bu yüzdende cilt analizinizin bir yapılması gerekiyor. Bir cildin neye ihtiyacı varsa ona göre ürün kullanılması gerektiğini belirtti.Fakat bunları uygularken mutlaka uzmanlardan yardım almanız gerekmektedir.

Kozmetik ürünlerin seçiminde nelere dikkat edilmeli?
Kozmetik ürünleri alırken cilt tipine uygun ürün, belli standartları olan, ürünün içeriklerine dikkat edilmeli, merdiven altı ürünleri almaktan kaçınılmalıdır. Ve mutlaka yüzdeki makyajın uyumadan önce temizlenmesi gereklidir.Aksi taktirde bütün gözenekler dolar ve cilde zarar verir.

Bütün cilt tiplerinin mutlaka cilt bakımı yapma gereksinimleri vardır.Bu sebepten 18-20 yaşları arasında mutlaka cilt bakımı yapılmaya başlanılması gerekmektedir. Cilt yapısı yağlı olanlar, akne problemlerinden dolayı daha erken yaşlarda cilt bakımı yapmaya başlamaları gerekmektedir.Aknenin önlemini almak için:Doktorunuz tarafından hormon testi ve gerekli tedavilerin yapılması gerekiyor.Kişide cilt temizliğine önem vermesi ve bununla birlikte cilt bakımı yapması gerekiyor.

Profesyonel cilt bakımı

Profesyonel cilt bakımı kliniklerde yapılan klasik, medical ve özel cilt bakımlarıdır.Profesyonel cilt bakımının günlük evde yaptığımız bakımdan farkı ise, uzman kişi tarafından yapılır.Ve cilt problemlerinin çözümüne yönelik olarak yapılır ve kullanılan ürünler, bakım için kullanılan özel aletlerdir. Profesyonel cilt bakımı bütün gözeneklerinizi temizlerken cilde nefes aldırır.cilt sağlığınız için çok önemlidir.

PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Öncelikle uzman kişi cilt tipinizi analiz eder.Cilt tipi belirlendikten sonra cildinize uygun bakım ürünleri ve aletler belirlenir.Örneğin;yağlı bir cilt için yağ bazlı ürünler kullanılmaz.Kullanıldığı durumda sivilce ve yağlanmaya yol açabilir.Bu yüzden su bazlı ürünler kullanılmalıdır.Cilt bakımı bu adımın ardından cildin temizlenmesi ile başlar ve aşağıdaki gibi devam eder.
-Cildin derinlemesine temizlenmesi ve makyaj vs. kalıntılardan arındırılması için tonik sürülür.
-Peeling uygulanır.
-Buhar banyosu(gözeneklerin açılması için)
-Siyah noktaların ve deri altındaki küçük yağ bezelerinin yok edilmesi,sıkma işlemi
-İkinci defa tonik uygulaması ile cilt üzerinin temizlenmesi
-Jel uygulaması yapılır.
-Cilde yüksek frekans verilir.
-Cilt tipine uygun maske yapılır.
-Maskenin temizlenir, özel ürünlerle masaj ve nemlendirici ile medical cilt bakımı sonlanır.

Düzenli olarak medical cilt bakımı yaptırmak, cilt sağlığınız için çok önemli ve sarkmaları geciktirir, ince çizgilerin oluşumlarını engeller, cildin dengelenmesini ve pürüzsüz görünmesini sağlar.Cilt dış faktörlere maruz kalsa bile çok kötü derecede etkilenmez.

Make An
Appointment

Maecenas euismod auctor pretium. Vestibulum varius sagittis convallis. Morbi nisl orci, eleifend sed metus in

https://umayguzellikmerkezi.com/

Available Appointments on 23 Temmuz 2019

There are no appointment time slots available for this day.